Nem a miénk a jövő

2018. február 03., címkék: fördős kata

Gyermekliturgia is készült a március 2-i ökumenikus világimanaphoz, amelyen Suriname-ért imádkoznak a világ keresztyénjei. „Nem a miénk a jövő: a teremtett világ nemcsak a felnőttek kezében van, hanem a gyerekekében lesz. Ha nem tanuljuk meg időben átadni a gyeplőt és megmutatni, hogyan kell azt használni, akkor lehet, hogy nem is tud majd vele mit kezdeni az, aki megkapja felnőtt korában" – véli Fördős Kata, a budai gyülekezet Csillagvirág Családi Bölcsődéjének vezetője, missziói gondnok, a január 27-i előkészítő konferencia egyik előadója.

Készüljünk karácsonyra – a szeretetközösség ünnepe

2011. december 22., címkék: reformátusok lapja, karácsony, Advent 2011, jakab köves gyopárka, kiss réka, fördős kata, gilicze andrásné

Hogyan ünneplik a református családok Jézus születését? Van református karácsonyi menü? Mi a jó, az igazi ajándék?Hogyan töltődhet fel az ember testileg és lelkileg adventben? Négy háziasszonyt kérdeztünk, akik megosztották velünk tapasztalataikat. Tiszta, takarékos, lelki élményekben gazdag karácsonyt kívánunk cikksorozatunk negyedik, az ünnepről szóló befejező részével.

Készüljünk karácsonyra – étkezés, receptek

2011. december 21., címkék: reformátusok lapja, karácsony, Advent 2011, jakab köves gyopárka, kiss réka, fördős kata, gilicze andrásné

Van református karácsonyi menü? Mi a jó, az igazi ajándék? Hogyan töltődhet fel testileg és lelkileg az ember adventben?  Hogyan ünneplik a református családok Jézus születését? Négy háziasszony osztotta meg velünk tapasztalatait, receptjeit. Tiszta, takarékos, lelki élményekben gazdag karácsonyt kívánunk cikksorozatunk harmadik, étkezésről szóló részével.

Háziasszonyaink receptjei

2011. december 21., címkék: karácsony, Advent 2011, jakab köves gyopárka, kiss réka, fördős kata, gilicze andrásné

„Áldott lesz kosarad és sütőteknőd” (5Móz 28,5). Karácsonyi receptek Gilicze Andrásné, Fördős Kata, Jakab-Köves Gyopárka és Dr. Vargha Ferencné Kiss Réka receptgyűjteményéből.

Készüljünk karácsonyra – az ajándékozásról

2011. december 20., címkék: reformátusok lapja, karácsony, Advent 2011, jakab köves gyopárka, kiss réka, fördős kata, gilicze andrásné

Mi a jó, az igazi ajándék? Hogyan töltődhet fel testileg és lelkileg az ember adventben? Van református karácsonyi menü?Hogyan ünneplik a református családok Jézus születését? Négy háziasszonyt kérdeztünk, akik megosztották velünk tapasztalataikat. Tiszta, takarékos, lelki élményekben gazdag karácsonyt kívánunk cikksorozatunk második, ajándékozásról szóló részével.

Készüljünk karácsonyra – idő magunkra, másokra, otthonunkra

2011. december 19., címkék: reformátusok lapja, karácsony, Advent 2011, jakab köves gyopárka, kiss réka, fördős kata, gilicze andrásné

Hogyan töltődhet fel testileg és lelkileg az ember adventben? Mi a jó, az igazi ajándék? Van református karácsonyi menü?Hogyan ünneplik a református családok Jézus születését? Négy háziasszonyt kérdeztünk, akik megosztották velünk tapasztalataikat. Tiszta, takarékos, lelki élményekben gazdag karácsonyt kívánunk cikksorozatunk első, készülődésről szóló részével.